Untitled

نسل های تبلیغاتی در ایران و جهان

تاریخچه خرید از گذشته تا ۵ سال پیش

در گذشته تا همین ۵ سال پیش اگر شما یک کالایی رو میخواستید خریداری کنید؛ ۲ راه پیش روی شما بود.

اگر کالای شما نو یا اصطلاحا دست اول بود باید مستقیما به مراکز فروش مراجعه میکردید. بین مغازه های موجود در اون راسته گشته و اطلاعات کالای مورد نظر رو جمع آوری می کردید. بعد از بررسی های بسیار کالایی رو انتخاب کرده و از یکی از فروشگاه ها خرید کرده و با استفاده از شیوه های حمل و نقلی مختلف اون رو به منزل یا محل مصرف منتقل می کردید.

اگر کالای شما مصرف شده یا استوک یا دست دوم بود، شما باید یکی از روزنامه های کثیرالانتسار که ضمیمه آگهی داشت رو خریداری کرده و آگهی ها رو دونه دونه بررسی کرده، تماس می گرفتید که ببینید آیا هنوز موجود هست و اگر فروش نرفته بود با فروشنده جهت بررسی کالا هماهنگ می کردید و با مراجعه به محل فروشنده، به بررسی کالا می پرداختید و در صورت تایید و صحت کالا اون رو خریداری می کردید.

مشکلات این شیوه خرید

۱- صرف وقت زیاد: در این شیوه خرید شما باید زمان زیادی رو صرف بررسی کالاها میکردید.

۲- مسافت طولانی بین مرکز خرید و محل مصرف : شما باید گاهی از سمت مثلا شرق شهر به مرکز خریدی در غرب مراجعه کرده و با گذر از ترافیک و دود خود را به محل خرید یا مصرف می رساندید.

۳- ساعت کاری نامناسب بازار: از آنجا که ساعات کاری مراکز خرید با ساعات کار رسمی شما در اغلب موارد یکسان می باشد، تنها زمان خرید شما در تعطیلات و یا آخر هفته ها می باشد.

۴- محدود ماندن به شهر خود: این مورد یکی از بزرگترین مشکلات این شیوه خرید می باشد. در واقع اگر کالایی در شهر شما پیدا میشد که چه بهتر، در غیر اینصورت شما باید از فردی در شهر دیگر تقاضا میکردید تا کالای موردنظر را برای شما خریداری کرده و برای شما ارسال کند. یا خودتان با دریافت مرخصی به شهر مقصد مراجعه کرده و خرید خود را انجام دهید.

به این مدل از خرید کردن نسل اول نیازمندی ها گفته می شود.

راه حل نسل اول نیازمندی ها

این روش های خرید با اومدن سایت هایی همانند دیجی کالا، دیوار و یا شیپور به صورت کمرنگ شده است. در حال حاضر اگر شما بخواهید مثلا یک گوشی خریداری کنید، محدود به توضیحات فروشنده نیستید؛ بلکه با جستجو داخل سایت های ذکر شده، از کلیه توضیحات استفاده کرده و با مدل های دیگر مقایسه نموده و اقدام به خرید یا سفارش نمایید.

این ابزارها کار رو برای خرید خیلی آسان نمودند اما برای فروشنده چی؟

خب من به عنوان خریدار میتونستم به آسانی و راحتی اقدام به مقایسه و خرید کالاها کنم ولی به عنوان فروشنده این امکان و راحتی رو نداشتم.

برای من فروشنده ۳ راه موجود بود.

۱- همانند بقیه که کالای دست دوم رو داخل دیوار و شیپور آگهی میکنند، بیام کالا و خدماتم رو داخل اون ها آگهی کنم و روزانه چند نوبت آگهی بدم با صرف هزینه های گزاف تا بتونم مشتریانی رو برای خودم پیدا کنم.

۲- یک سایت برای خودم بزنم که اون هم هزینه های سنگینی داره تا بتونم مشتری پیدا کنم و بیام توی صفحه های اول گوگل، تا از اون طریق بتونم فروش داشته باشم. که خب این مورد حداقل حدود یک تا دو سال زمان خواهد برد.

۳- راه سوم هم این هست که برم با سایتایی که سیستم همکاری در فروش دارند، همکاری کرده و قرارداد بسته و با استفاده از برند اون ها کالاهام رو بفروشم.

این شرکت ها غالبا قراردادهای سختگیرانه با شما می بندند و شرایط فروش شما وابسته به اون هاست.

نکته دیگه ای که هست این هست که داخل این سیستم ها شما نمیتوانید، هر نوع محصولی به فروش برسانید.

در واقع اگر شما مثلا با دیجی کالا بخواهید همکاری داشته باشید، فقط می توانید کالاهایی از نوع کالاهای فیزیکی و محدود به دسته بندی های دیجی کالا برای فروش ارائه نمایید. و اگر کالای شما مثلا از نوع خدمات یا کالای مجازی باشد امکان همکاری با آن ها را ندارید.

این فروشگاه ها با اینکه مقداری مشکل برای فروشندگان ایجاد میکردند که اون هم به دلیل حفاظت از نام برندشون بود، ولی باعث ایجاد موج اول افزایش درآمد از طریق اینترنت داخل ایران شدند.

اما موج انفجاری خرید کالا و فروش آنلاین در ایران با نسل دوم نیازمندی ها  در ایران اتفاق افتاد.

 

نسل دوم نیازمندی ها

در ۵ سال گذشته با شیوع افزایش سرعت اینترنت و همچنین افزایش استفاده از شبکه های اجتماعی، دو تا سیستم توی ایران خیلی فراگیر شد.

اولینش شبکه اینستاگرام بود با حدود ۲۴ میلیون کاربر ایرانی و دومی پیانمرسان تلگرام با ۴۰ میلیون کاربر ایرانی.

هر کدام از این دو سیستم ویژگی های خاص خودشون رو داشتن. مثلا اینستاگرام ۲۴ میلیون کاربر ایرانی داره؛ به شما یک پیج با آدرس اختصاصی میده؛ میتونید در بخش دایرکت به صورت دو به دو یا با استفاده از گروه بصورت چند نفره با هم چت کنید. قابلیت استوری و استوری هایلایت و همچنین قابلیت IGtv یا همون تلویزیون اینستاگرام رو به شما ارائه میده. و امکانات مختلفی مثل لایک و کامنت و همرسانی/اشتراک گذاری و …

تلگرام هم که در ابتدا یک سیستم پیام رسان بود کم کم امکاناتی رو اضافه کرد مثل گروه، سوپر گروه، ربات، کانال و … . این امکانات به قدری برای مردم ما جالب  و کاربردی بود که امروزه ما حدود ۷۵۰ هزار کانال تگرامی با آیدی های یکتا داریم. و شما به هرکدوم از این ها میتونید از طریق اینترنت دسترسی داشته باشید.

مزیتی که اینستاگرام به تلگرام داره اینه که شبکه ای عکس محوره، فیلتر نیست اما تلگرام شبکه ای متن محور و فیلتره.

خب در ادامه بپردازیم به مزایا و معایب این دو سیستم

مزایا

۱ – سهولت راه اندازی : روند کار با این ابزارها به قدری ساده هست که شما میتونید با کمتر از ۳ دقیقه وقت گذاشتن، یک پیج یا کانال رو راه اندازی کنید. قبلا کسی که مثلا در خانه صنایع دستی درست میکرد باید از بازاریابی دهان به دهان استفاده می کرد و کالا رو ارائه میکرد. اما با داشتن یک کانال یا پیج مستقیما به هزاران هزار مشتری بالقوه دسترسی دارید. و اگر شما یک دهم درصد از ۲۴ میلیون کاربر اینستا رو بتونید تحت پوشش داشته باشید بازاری به وسعت حداقل ۲۴ هزار نفر رو دسترسی دارید. این شیوه خرید هم به سود شما و هم به سود خریدار هست . چجوری ؟ خب شما قبلا کالایی رو تولید میکردید ۷۰ هزار تومن و به عمده فروش میفروختید مثلا ۱۲۰ هزار تومن و اون هم به خریدار نهایی میفروخت ۲۰۰ هزار تومن ولی الان با استفاده از یک پیج پربازدید و اینکه دسترسی مستقیم به خریدار دارید علاوه بر اینکه میتونید محصول رو برای فرد شخصی سازی کنید فرد میتونه با قیمتی مثل ۱۵۰ هزار تومن خریداری بکنه که در اینصورت سود شما از ۵۰ هزار تومن به ۸۰ هزار تومن افزایش پیدا میکنه و هزینه ای هم که اون خریدار می پردازه از ۲۰۰ هزار تومن به ۱۵۰ هزار تومن کاهش پیدا میکنه. و اینجوری یک بازی دوسر سود برای هر دو طرف معامله خواهد شد.

۲- حذف خواب سرمایه :  با استفاده از این شیوه ها شما دیگه خواب سرمایه ندارید. اما اول اجازه بدید یه تعریفی از خواب سرمایه داشته باشیم.

خواب سرمایه عبارت است که مدت زمانی که سرمایه شما به صورت راکد و در شکل کالا از زمان خرید تا فروش قرار دارد.

به عبارت دیگه شما برای تولید/پخش یک کالا ابتدا باید با هزینه شخصی مواد اولیه رو بخرید، تولید رو شروع کنید و پس از پایان تولید و فروش کالا سود خودتون رو بردارید. اما با استفاده از شیوه های نوین فروش دیگه شما این مرحله رو ندارید. چون فرد ابتدا سفارش رو میده، هزینه رو پرداخت میکنه و بعد از اینکه هزینه رو پرداخت کرد، کالا رو تولید کرده و به دستش خواهید رسوند.

۳- دسترسی مستقیم به هزاران مشتری بالقوه

۴- حذف واسطه ها و افزایش درآمد

معایب

۱ – نیاز به تبلیغات زیاد تا دریافت سفارش : شما برای اینکه بتونید سفارش داشته باشید، باید فالوور و ممبر هدفمند زیادی داشته باشید. برای اینکه فالوور و ممبر شما بره بالا باید برید به پیج های دیگه پول بدید تا اونها پیج شما رو تبلیغ کنن و پیج شما فالوورهاش بره بالا، یا اینکه بیاید با پیج ها و کانال های دیگه تبادل لینک داشته باشید. یا اینکه به شرکت هایی که کارشون افزایش فالوور هست این است که به شرکت ها و افرادی که کار افزایش فالوور رو انجام میدن مراجعه کنید و با پرداخت مبلغی اون ها فالوور های پیج شما رو افازیش بدن.

راه دیگه اینه که شما همزمان فالو و فالو بک حدود دو ماه زمان خواهد برد.

۲ – ناشناس بودن خریدار و فروشنده :  به دلیل سهولت راه اندازی پیج هرکسی میتونه یک پیج ایجاد کنه و توی اون کالایی رو برای عرضه ارائه بده و یا با استفاده از اون پیج کالایی رو سفارش بده و در هر دو صورت امکان کلاهبرداری بسیار زیاد هست.

۳ – سخت بودن پروسه خرید : داخل ویدیوی قبلی یک اشاره ای به مراحل خرید انجام دادیم. اگر دقت کنید پروسه خرید ما ۸ تا مرحله داره تا یک خرید موفق انجام بشه.

مشاهده کالا => پیا با اینکه شروع به تولید محتوا میکنید، افزراد رو هم به صورت خودکار و رندوم فالوو کنید ولی این روش مقدار زیادی زمان بر هست. و اگر شما بخواهید به اون حد سفارش گیری برسید با شیوهم به صاحب پیج => دریافت اطلاعات => تصمیم قطعی خرید => دریافت شماره کارت => مراجعه به خودپرداز => ارسال مشخصات واریز و ادرس به فروشنده => دریافت کالا

۴ – عدم امکان فروش کالای متنوع :  شما داخل یک پیج اینستاگرام نهایتا بتونی یک کالای فیزیکی رو بفروشی یا مثلا برای یک خدماتی مثل تورها تبلیغات کنی ولی نمیتونی توی اون قابلیت رزرو نوبت یا کالای دانلودی و آموزشی بفروشی.  چرا ؟ چون ماهیت اصلی این شبکه ها برای فروش نیست.

۵- فیلترینگ : فیلترینگ هم که نیازی به معرفی نداره.

همه این معایب نسل صفرم و اول و دم باعث شد که ما نیاز به نسل سوم تبلیغات و فروش داشته باشیم.

اگه گذر از نسل صفرم به نسل اول رو جهش بنامیم و حرکت از نسل اول به نسل دوم رو انفجار نام ببریم؛ حرکت از نسل دوم به نسل سوم لیاقت کلمه انقلاب رو داره.

این انقلاب براساس سیستم بلاکچین  بوجود اومد و میتونه هر امکانی که در ذهن میچرخه رو به سیستم ها اضافه کنه؛ هیچگونه محدودیتی نداره. نقل و انتقال کاملا امن انجام میشه و همچنین امکان هک و کلاهبرداری در این سیستم ها بشدت پایین هست. و اینکه این سیستم انقلابی در آغاز راه هست و هرچه زودتر بتونید سوار این قطار بشید، زودتر و سریعتر میتونید به درآمد و سرمایه زیاد برسید.

 

نسل سوم نیازمندی ها